Мачът като цяло беше равностоен, с двуостри атаки към двете врати. Още в самото начало двата отбора си размениха по един опасен удар - отправиха ги Иво Иванов (Партизан) и Георги Илиев (Дреновец).

Така се стигна до 23-ата минута, когато централният защитник на червенобреждани Слави Паскалев засече с глава центриране от корнер на Калоян Тодоров и изведе "червено-белите" напред в резултата.

Две минути преди почивката бившият футболист на Локомотив (Мездра) Александър Кирилов (Дреновец) се възползва от извеждащ пас на Борислав Борисов, освободи се от опеката на своя персонален пазач и възстанови равенството - 1:1.

През втората част и двата отбора създадоха доста чисти голови положения - с перфектни намеси в тези ситуации се отличиха вратарите Николай Христов (Партизан) и Юлиян Весков (Дреновец). Веднъж пък, след пряк свободен удар, изпълнен от Денил Селимински (Дреновец), топката "кацна" върху напречната греда.

Червенобреждани доиграха мача в намален състав, след като в 75-ата минута главният рефер Росен Гановски показа втори жълт, респективно червен картон на капитана на "червено-белите" Галин Великов.

При изпълнението на дузпите точни за Партизан бяха Калоян Тодоров, Иво Иванов, Милен Тонев, Христо Димов и Александър Асенов, а за Дреновец - Георги Илиев, Денил Селимински и Борислав Борисов. Единственият пропуск от бялата точка направи капитанът на видинчани Ивайло Иванов, който стреля в напречната греда.

В зоналния финал, който ще се играе напролет, Партизан (Червен бряг) ще срещне победителя от другия полуфинал в Зона "Северозападна България" между четвъртоешелонния Академия Ботев (Враца) и третодивизионния ФК Севлиево.