© бг атлетик

Мирчева, Маринела Нинева (Локомотив – Дряново) и Девора Аврамова (Берое – Стара Загора) бяха далеч пред другите. В последните километри Аврамова остана с Мирчева и завърши втора с 29:21.

Нинева, която на 8 октомври завърши втора на Софийския маратон с личен рекорд 2:41:02, а на 13, 14 и 15 октомври спечели състезания в Дряново, Луковит и Белоградчик, бе изтощена да се бори с двете и се задоволи с третото място и 31:27. Ивелина Маджарова (Атлет – Мездра) е четвърта с 31:55, което и носи място за балканския шампионат по крос кънтри.

Най-масовият старт за деня бе на 10 000 м мъже, където стартираха 44 атлети.

Фаворит номер едно за титлата Иво Балабанов ("Атлет - Мездра) се отказа от състезанието поради горещото за октомври време.Това отвори пътят към титлата на най-добрият ни параолимпиец Християн Стоянов (Дунав – Русе), който победи с 31:02. 37-годишният угандиец Исмаил Сенанджи (Евър – Варна) е втори с 32:29, а Николай Първанов (Хермес 2022 – Благоевград) е трети с 33:35.

Друг от фаворитите – Стоян Владков (Локомотив – Дряново) също защити реномето си с четвърто място и 33:56.

Освен Иво Балабанов се отказаха още 11 от стартиралите, а 32-а завършиха като сред тях бе и 69-годишният Боян Лефтеров (Орхание – Ботевград), който се позиционира 22-и с 41:55.

На трасето в Пирдоп ще бъде и балканският шампионат по крос кънтри, който е след три седмици на 11 ноември.

Източник: atletikabg.com