В 74-та мин. реферът отсъди дузпа за Монтана за игра с ръка на защитник на Лудогорец II в наказателното поле. От бялата точка Йордан Йорданов стреля слабо и вратарят Дамян Христов. Домакините се бранеха през по-голямата част от второто полувреме, но опасните ситуации пред вратата им бяха малко.

Преди почивката играта премина на бавни обороти и се водеше предимно в централната част на терена. В 24-та мин. Разжалваният от първия отбор румънски нападател Клаудиу Кешерю стреля от фаул, но Петров спаси. Силен шут на Димитър Буров пък премина над вратата в 36-та мин.

След почивката монтанци заиграха по-агресивно и принудиха съперника си да се брани. В 74-та мин. за игра с ръка в наказателното поле на Лудогорец II главният съдия Васимир Маруан Ел-Хатиб отсъди дузпа. Зад топката застана голмайсторът на Монтана от началото на сезона Йордан Йорданов, но вратарят Дамян Христов хвана ъгъла и спаси. Мачът вървеше към своя край, когато влезлият като резерва Хюсеин Кельовлуев от съмнително положение за засада донесе победата на домакините.

Лудогорец II (Разград) – Монтана 1:0

Лудогорец II: 67.Дамян Христов, 72.Кристиян Райчев (87-34.Бранимир Костадинов), 91.Александър Ганчев, 62.Велислав Минков, 38.Владислав Найденов (46-74.Хюсеин Кельовлуев), 51.Илкер Будинов (46-97.Георги Чукалов), 53.Петко Цанков, 79.Тихомир Димитров, 9.Ихинио Марин (23-80.Методи Стефанов), 50.Цветослав Петров (63-75.Петър Георгиев), 28.Клаудиу Кешерю. Треньор: Тодор Живондов.

Монтана: 12.Петър Петров, 21.Александър Башлиев, 3.Иван Михов-кап, 14.Димитър Буров (72-7.Крис Гади), 33.Стефан Цонков,13.Йордан Йорданов, 15.Атанас Карачоров, 22.Стефан Каменов, 19.Росен Кръстев, 17.Идрисс Фудил (72-11.Аспарух Смилков), 2.Стоян Предев. Треньор: Светлан Кондев.

Голмайстор: Хюсеин Кельовлуев (90).
Главен съдия: Васимир Маруан Ел-Хатиб.

Асистенти: Владимир Велев, Георги Великов.

Жълт картон: Атанас Карачоров (Монтана).

Стадион: „Гнездо на орли“ - 200 зрители.