Двубоят започна с домакински натиск. Десетина минути след първия съдийски сигнал Антонио Йорданов центрира отляво, но всички футболисти в наказателното поле се разминаха с топката.

В 20-ата минута Гроздан Илиев стреля от фаул, но кълбото премина високо и встрани от целта.

В 35-ата минута гостите изпълниха корнер, след който защитник в „черно-бяло“ изби от голлинията, а при добавката топката излезе в аут.

Четири минути по-късно Гроздан Илиев центрира в наказателното поле и Пламен Венелинов засече, пращайки кълбото в мрежата за 1:0.

Минута преди паузата гостите получиха 11-метров наказателен удар за игра с ръка. Точен от бялата точка бе Светослав Кръстев.

Втората част започна с далечен шут на Жулиен Бенков от „Вихър“, който бе неточен. В 56-ата минута Пламен Венелинов от домакините стреля с глава, но вратарят улови кълбото.

Двайсет минути преди края на мача реферът отсъди фаул на границата на наказателното поле, след консултация със страничния съдия показа бялата точка. Ситуацията предизвика остри реплики и суматоха. Спорът се размина само с жълт картон за играч на гостите.

Зад топката застана Пламен Венелинов. Неговият удар обаче бе париран от стража на „Вихър“.

В последната, 90-ата, минута на срещата „железничарите“ сложиха точка на спора. Антонио Йорданов се разписа за 2:1, носейки трите точки на своя тим.

„Локомотив“: Васил Вълчев, Стоян Иванов (Иван Аспарухов-младши), Васислав Димитров, Ваньо Иванов, Николай Ганчев (к.), Гроздан Илиев, Стефан Стефанов, Светослав Валериев, Пламен Венелинов, Михаил Иванов (Митко Красимиров), Антонио Йорданов (Паоло Петков)
старши треньор: Диан Попов

„Вихър“: Теодор Тодоров, Тони Паликрушев, Светослав Кръстев, Станислав Иванов, Жулиен Бенков, Янислав Иванов, Милен Тодоров, Благовест Ленков, Цветан Петров (к.), Десислав Русев, Калин Иванов (Кристиян Тафраджийски)
старши треньор: Николаи Ценковски

Жълти картони: Гроздан Иванов, Светослав Валериев (Л), Тони Паликрушев, Благовест Ленков (В)

Главен съдия: Ивайло Тодоров (Монтана)

След този успех „Локомотив“ събра 18 точки и голова разлика 19-33. В следващия кръг момчетата на Диан Попов почиват.