© БНР Видин

Домакините позволиха на гостите от Бургас да спечелят лесно на 16 и 17 точки първите две части. Момчетата на треньора Даниел Пеев допуснаха много лични грешки, а силният начален сервиз не им се получаваше. В третата част Пеев направи промени. Стефан Узунов организираше играта на мястото на Филип Палгут, а Димитър Калчев смени на диагонала Илиян Преспов. Монтанци изравниха 17:17. Нефхотимик отговори подобаващо и дръпна с 4 точки. Домакините се доближиха до 21:23. След 25:22 точки гостите от Бургас спечелиха с 3:0 гейма.

Най-резултатен за Нефтохимик бе Матей Михайлович с 21 точки /5 аса, 2 блока/. Аксел Трухчев добави 13 точки за успеха /1 ас, 1 блок/.

Либерото на "Нефтохимик" Ивайло Лалов бе избран за MVP на срещата. За "Монтана" Димитър Калчев завърши с 9 точки, а 7 отбеляза Мартин Кръстев. "Нефтохимик" е на третото място във временното класиране и актив от 30 точки.

"Монтана" са пети с 25 точки от 9 победи и 5 загуби. На 15 февруари, сряда, монтанци гостуват на "Марек Юнион Ивкони" /Дупница/.