Мачът от 15-ия кръг на „А” РХГ-мъже се игра в многофункционалната зала във Вършец. Двубоят бе ръководен от съдийска бригада Теодор Илиев и Евелина Методиева от София, а делегат на БФХ бе Силвия Марковска от Плевен.

Срещата започна равностойно, като играта се развиваше гол за гол, но предимството бе за гостите, които водеха през цялото полувреме с 2-3 гола разлика. В последните минути на полувреме домакините получиха правото да изпълнят два последователни 7-метрови удара, реализирани от Милен Валентинов. Въпреки това, първата част завърши с предимство за гостите при резултат 15:17.

Второто полувреме започна с бързи атаки към двете врати и мачът продължи да се играе гол за гол.до 21 минута. В 12-та минута на втората част мездренчани изравниха резултата 21:21. След изравняването, в играта на червено-черните се усети настроение и хъс и те заиграха по-уверено. Стражът на локомотивци се отличи със страхотни спасявания, което внесе още повече увереност в отбора. След изравняването, мездренчани обърнаха мача и поведоха в резултата.

Гостите успяха да възстановят равенството до 23:23, но „железничарите“ не свалиха гарда, а се впуснаха в бързи атаки, които отново ги изведоха напред.

Най-инфарктни се оказаха последните минути на двубоя, когато гостите взеха две последователни прекъсвания при резултат 28:27, но успяха да стигнат само до изравнително попадение. В ответната атака домакините отбелязаха победното попадение след светкавична контра.

В последната минута на редовното време, хасковлии получиха правото да изпълнят 9-метров удар, но локомотивци изградиха "футболна" стена пред вратаря, която не позволи ударът на Кирев от гостите да изравнят.

Най-резултатни за мездренчани бяха Милен Валентинов и Илиян Младенов с по 6 попадения, Валентин Гачев – 5, Йордан Тонов, Никола Кръстев и Йохан Маринов – 3. Две попадения отбеляза Божидар Симеонов, а Владимир Михайлов записа един точен удар.

За гостите най- резултатен бе Тодор Кирев, който отбеляза 11 гола.

За „Локомотив“ (Мездра) играха Петър Ганев, Валентин Гачев, Милен Валентинов, Илиян Младенов, Йордан Тонов, Никола Кръстев, Йохан Маринов , Божидар Симеонов, Владимир Михайлов, Теодор Ангелов, Габриел Георгиев, Деян Дачев, Деян Василев, Теодор Ангелов.