© ВК "Сливнишки герой" Сливница

Така монтанчани се изкачиха на 3-о място във временното класиране с 46 точки след 16 победи и 4 загуби, с колкото е и 4-ия Пирин (Разлог), но с 44 точки.

Сливнишки герой пък е 10-и с 24 точки след 8 победи и 12 загуби, колкото има и 9-ия Дунав (Русе), но с 25 точки. В следващия, предпоследен, 21-и кръг от редовния сезон Монтана е домакин на русенци, докато играчите на Мартин Стоев приемат Левски. И двете срещи са във вторник (15 март) от 18,00 часа.

И в трите гейма гостите от Монтана имаха водеща роля. Единствено във втората част, след като поведоха с 16:11, допуснаха Сливнишки герой да ги застигне. Но в решителните минути взеха своето. В третия гейм отново контролираха играта и спечелиха чисто.

Най-полезни за Монтана станаха резервата Любослав Симеонов (2 блока, 1 ас и 45% ефективност в атака - +5) и Димитър Калчев (44% ефективност в атака и 58% позитивно посрещане - +5) с 13 и 11 точки за победата.

За домакините от Сливнишки герой най-резултатен бе Мариян Наков също с 11 точки (1 блок и 33% ефективност в атака - +4).

Източник: sportal.bg