В 33-ата мин. Рангел Игнатов от малък ъгъл можеше да открие, но Николай Николов изби. Отново Игнатов се справи със защитата на домакините в края на полувремето, излезе сам срещу вратаря, но Станев с върха на пръстите си изби топката и по този начин предотврати сигурен гол.

Влезлият през второто полувреме Ангел Бастунов раздвижи играта на Кариана. В 49-ата мин. от 18-годишния тийнейджър тръгна атаката, която премина през Николов и стигна до Леонел Матадос, който от малък ъгъл изпрати топката във вратата за 1:0. Две минути по-късно удар на Николов премина покрай лявата греда.

В 60-ата мин. Ивелин Илиев-Шакири покачи на 2:0 след майсторско изпълнение на фаул. Вторият гол съвсем отчая гостите и до края те като по-чудо се отърваха от разгром. С пропуски за новака в лигата се отличиха Илиев, Бастунов и Владимир Мичев.

Класиката в мача бе оформена в 89-ата мин., когато капитанът на карианци засече с глава центриране от дясно на Шакири за 3:0.

Кариана (Ерден) - Ботев (Гълъбово) 3:0

Кариана: Павел Станев, Ангел Цолов, Николай Дичев, Стоян Предев, Деян Иванов, Николай Николов (54-Георги Илиев), Ивелин Илиев, Владимир Мичев-кап., Янислав Иванов (46-Ангел Бастунов), Цветомир Тодоров, Леонел Матадос (63-Цветко Иванов). Треньор: Веселин Великов.

Ботев: Павел Колев, Бейсим Бейсим, Емилиян Зотев, Иван Винков, Ивелин Иванов (67-Красимир Здравков), Николай Янков-кап., Пламен Коларов (82-Исус Ангелов), Рангел Абушев, Рангел Игнатов (50-Методи Костов), Свилен Щерев, Цветелин Радев. Треньор: Господин Мирчев.

Голмайстори: 1:0 Леонел Матадос (49), 2:0 Ивелин Илиев (60), 3:0 Владимир Мичев (89).

Главен съдия: Георги Николов.

Асистенти: Петър Стойчевски, Станислав Груев.

Жълти картони: Емилиян Зотев, Рангел Абушев, Рангел Игнатов, Цветелин Радев, Красимир Здравков (Ботев).

Стадион "Огоста” - гр. Монтана: 70 зрители.