В конкуренцията на атлети от 9 балкански държави - Албания, България, Гърция, Косово, Румъния, Северна Македония, Сърбия, Турция и Хърватска, Йоло Николов финишира пети при мъжете. 37-годишният състезател на АК Орхание - Ботевград пробяга дистанция от 21.0975 км за 1:07:38 ч. Това е само с 14 стотни по-слабо от неговото най-добро постижение през сезона (SB) в тази дисциплина - 1:07:24 ч., регистрирано на Националния шампионат по полумаратон в Стара Загора и с 46 стотни по-слабо от личното му постижение (PB) - 1:06:52 ч., от Световното първенство в Кардиф, Уелс през 2016 г.

Добро бягане направи и неговият възпитаник Мирослав Спасов, който завърши осми. 26-годишният състезател на СК Атлет - Мездра спря хронометъра на 1:11:16 ч. - резултат, който е с около 2 секунди по-слаб от неговото лично постижение в бягането на 21 км - 1:09:24 ч., от тазгодишния Национален шампионат по полумаратон.

Шампион на полуострова стана румънецът Илие Корнещи с 1:05:54 ч., следван от Ахмед Алканоглу (Турция) с 1:06:02 ч. и от представителя на домакините Дарио Ивановски с 1:06:09 ч., което е нов национален рекорд на нашата югозападна съседка.

Отлично при жените се представи Маринела Нинева (Локомотив - Дряново), която завоюва балканската титла с лично постижение (PB) - 1:16:02 ч. Другата наша представителка - Девора Аврамова (Берое - Стара Загора), се нареди шеста, също с лично постижение - 1:19:46 ч.

С общо време 2:35:48 ч. българският тандем Маринела Нинева - Девора Аврамова завоюва първо място в отборното класиране, изпреварвайки представителките на Румъния и на Македония.

СК Атлет - Мездра има две отличия от Балканските шампионати по полумаратон, които се провеждат ежегодно от 2012 г. насам. През 2018 г. Иво Балабанов стана вицешампион на полуострова при мъжете на първенството в Сараево, Босна и Херцеговина с време 1:08:03 ч., а миналата година Милица Мирчева спечели бронзов медал при жените на шампионата в Загреб, Хърватска с време 1:13:59 ч. През 2019 г. в Киев, Украйна Иво Балабанов завърши пети с 1:07:40 ч., а през 2013 г. в Орадя, Румъния Йоло Николов се нареди четвърти с 1:07:57 ч.