Двубоят беше равностоен и оспорван, на моменти с изблици на нерви, за което свидетелстват 5-те жълти картона, показани от главния рефер Илиян Маринов - 4 на играчи на домакините и 1на гостите.

Капитанът Росен Крумов (с най-висока оценка в мача) изведе локомотивци напред в резултата в 12-ата минута, отбелязвайки изключително красив гол в горния десен ъгъл на противниковата врата с изстрел от движение - попадение, което се оказа единствено в срещата.

До почивката домакините можеха да затвърдят своята преднина: вратарят на козлодуйчани Александър Хърлечанов обаче отрази опасни удари на Любослав Валентинов и на Александър Лазаров - на два пъти.

През втората част гостите се опитаха да се върнат в мача. При най-чистото положение за тях Иван Мартинов беше изведен в 60-ата мин. сам срещу вратаря, но стреля на сантиметри покрай левия страничен стълб. В самия край на двубоя пък стражът на "червено-черните" Станимир Николовски отрази опасен удар на Емануил Недялков от фаул.

Локомотивци отговориха с изстрел на плеймейкъра Росен Крумов в напречната греда от пряк свободен удар, а централният защитник Георги Иванов пропусна да се разпише с глава от непосредствена близост след изпълнение на корнер.

В крайна сметка: Локомотив U17 (Мездра) - Първа атомна U17 (Козлодуй) 1:0.

Юношите младша възраст на Локо (Мездра) играха в състав: Станимир Николовски, Цветомир Тодоров, Преслав Петров, Георги Иванов, Михаил Иванов, Никола Цолов (33 мин. Лидиян Лозанов, 58 мин. Желязко Желязков), Александър Лазаров, Теодор Вишински (48 мин. Милен Милчов), Росен Крумов (кап.), Любослав Валентинов (70 мин. Тихомир Петровски) и Паоло Петков.

Начело във временното класиране в зоналното първенство при U17 е ОФК Локомотив с 20 точки, следван от Първа атомна (Козлодуй) с 16 т. и Чавдар 1957 (Бяла Слатина) с 15 т.

В следващия кръг „младшата” на ОФК Локомотив гостува на Чавдар 1957 (Бяла Слатина). Двубоят е идния петък, 12 април, от 16:00 часа.