По пътя си към финала момчетата на треньора Евгени Йоловски победиха последователно Спартак (Варна) с 32:23 (14:10) и Шумен-61 (Шумен) с 44:32 (20:12). В двубоя за бронзовите медали Спартак (Варна) се наложи срещу Шумен-61 (Шумен) с 33:26 (17:12).

Така крайното класиране във финалния турнир доби следния вид: 1. Фрегата (Бургас) с пълен актив от 6 точки, 2. Локомотив (Мездра) с 4 т., 3. Спартак (Варна) с 2 т. и 4. Шумен-61 (Шумен) с 0 т.

Сребърните медалисти в турнира "Купа България - БФХ" при момчетата до 16 г. - ХК Локомотив М16 (Мездра), играха в следния състав: вратари - Петър Ганев и Георги Вълков, крила - Йохан Марков, Валентин Гачев, Цветелин Петров, Владислав Андреев и Жоро Иванов, гардове - Теодор Ангелов и Милен Валентинов (кап.), разпределители - Илиян Младенов и Габриел Георгиев, пивоти - Божидар Симеонов и Деян Дачев. Треньор - Евгени Йоловски, водач на отбора - Георги Валентинов.

Младите мездренски хандбалисти заслужиха и три индивидуални награди. Капитанът на отбора Милен Валентинов беше определен за най-полезен състезател (MVP), a пивотът Божидар Симеонов и лявото крило Йохан Марков намериха място в "идеалната седмица" на турнира.

Голмайстор на финалния турнир стана Андрей Жечев (Шумен-61 - Шумен) с 46 точни попадения. За най-добър вратар беше определен Емилиян Стефанов (Спартак - Варна), а за най-добър защитник - Мартин Николов (Фрегата - Бургас).

Останалите, които намериха място в "идеалната седмица" на турнира, са Наско Грозев и Атила Хасан (Фрегата - Бургас), Емилиян Стефанов и Любомир Пенков (Спартак - Варна) и Андрей Жечев (Шумен-61 - Шумен).

От ръководството на ХК Локомотив изразиха съжаление, че заради увеличената тарифа на автобусните превози на ОбП "Чистота" за спортните клубове, въведени от Община Мездра, се е наложило да пътуват за турнира в Бургас с частен превозвач и то на значително по-ниски цени.