Локомотивци поведоха в резултата още самото начало на мача, когато Марио Иванов засече центриране отдясно на Емил Борисов за 0:1. 15-ина минути по-късно капитанът на отбора Борис Тончев изведе Тихомир Найденов-Бизнеса на стрелкова позиция и централният нападател покачи на 0:2 - попадение, оказало се последно в мача. По различни причини двубоя пропуснаха редица основни футболисти на "червено-черните”, между които Илия Илиев, Брайан Стоянов, Костадин Пилитов, Любослав Петров и Ивайло Димитров.

Локо (Мездра) игра в следния състав: Веселин Цветковски, Емил Борисов, Камен Каменов, Явор Янков, Мартин Монов, Момчил Манчев, Николай Генов, Константин Велинов, Тихомир Найденов, Борис Тончев (кап.) и Марио Иванов. Впоследствие влязоха юношите Божидар Ватов и Славян Бойков.

В дербито на кръга, което се игра днес, Огоста (Хайредин) победи като домакин актуалния шампион Манастирище с 2:1.

Начело в класирането, два кръга преди края на есенния полусезон, е Огоста (Хайредин) с 27 точки, следвана от ОФК Локомотив (Мездра) с 25 т. и мач по-малко. На трето място излезе Околчица (Моравица) с 22 т., четвърти е Манастирище с 20 т., а пети - Монолит с 19 т. Шесто-седмо място делят Скала 2015 (Оселна) и Искър 1923 (Роман) с по 18 т., осми е Ботев (Криводол) с 16 т.

В следващия кръг Локо (Мездра) приема Околчица (Моравица). Регионалното дерби е в неделя, 12 ноември, от 14:30 часа на градския стадион. Огоста (Хайредин) по програма почива.