Мачът започна много равностойно, но през втората част монтанският тим наложи превъзходство и се оттегли на почивката при резултат 36:22.

През второто полувреме гостите направиха серия от 14:1, като домакините почти шест минути нямаха кош от игра.

До края те успяха да се отърсят от срива в играта си и минута преди сирената водеха с 60:52. Гостите не се отказаха и отговориха със седем поредни точки, но не стихнаха до обрат.

Изабела Рамона завърши с 16 точки, 9 борби и 7 асистенции за Монтана. Снежана Алексич добави 11 точки и 7 борби, а 10 точки и 10 борби двубоят завърши Акийла Мейз.

За Будучност по 11 точки отбелязаха Патриция Бура, Анджелика Митрашинович и Драгана Живкович.

Монтана – Будучност 60:59 (11-12, 25-10, 14-13, 10-24)

Монтана: Виктория Стойчева 7, Изабела Рамона 16, Димана Макариева-кап. 8, Снежана Алексич 11, Акийла Мейз 10 (Христина Иванова 7, Габриела Николова 1, Евгения Нацкина, Александра Петрова). Треньор: Стефан Михайлов.

Будучност: Николина Бабич 8, Анжелика Митрашинович 11, Милена Якшич 6, Патриция Бура 11, Мина Джорджевич 7 (Драгана Живкович 11, Анжела Бигович 3, Мария Лекович 2, Виолета Лазаревич, Йоана Савкович).