© Българска федерация по хандбал

След много силни изяви на вратаря Николай Петров, българите дръпнаха с 3 гола в началото на първото полувреме. Финландия обаче затвори полувремето при 9:12 в тяхна полза.

През втората част българите се втурнаха в атака, но не успяха да стопят разликата и да се поздравят с успеха.

Напусналият терена контузен Михаел Иванов отбеляза 7 гола и бе определен за най-добър в нашия тим за мача с Финландия. 6 гола добави Николай Генов, мездренчанинът Божидар Симеонов вкара 5, а Марио Марев добави 3.

След последните двубои от груповата фаза напред продължават първият – Чехия и заелите второто място- Финландия.

След изключително оспорван мач Австрия се наложи над Нидерландия с 28:27 и спечели първото място в група „Б“. В първата среща за деня пък Словакия победи Турция с 39:31 и така турците завършиха на последно място в групата си, а в турнира – 9-ти.

В събота са полуфиналите и първите срещи за разпределяне на местата от 5-о до 8-мо.

България играе за 5-8 място, като първият ни мач е на 9 юли (събота) от 15 часа срещу Словакия.

Полуфиналите са –Чехия – Нидерландия от 17.30 часа и Австрия – Финландия- от 18 часа.

Източник: bulgarianhandball.eu