В турнира взеха участие четири клубни формации - деца, родени 2010 г.- „Локомотив“ (Мездра), „Ботев“ (Враца), „Балкан“ (Ботевград) и „Атлетик“ (Козлодуй) - клубове, в които Семко Горанов е бил наставник през своята дългогодишна кариера. Надпреварата се проведе във формат „Футбол 9“, с две полувремена по 20 минути.

В първия двубой един срещу друг излязоха тимовете на „Локомотив“ (Мездра) и „Ботев“ (Враца). Врачани бяха по-добрият състав на терена, като нацелиха и две греди. До попадение не се стигна и според регламента последваха дузпи. По-точни от бялата точка се оказаха момчетата на Лукан Луканов, които надвиха мездренчани с 2:1.

Във втория сблъсък „Атлетик“ (Козлодуй) категорично надигра „Балкан“ (Ботевград), побеждавайки с 2:0.

Така в битка за третото място „железничарите“ се изправиха срещу „зелените“ от Ботевград. В този двубой възпитаниците на Стоян Стоянов показаха характер и хъс за победа и не оставиха шанс на съперника за нещо повече, печелейки с разгромното 6:1. Головете за домакините отбелязаха Константин Христов, Цветомир Караиванов, Михаил Карашлийски, Владимир Георгиев, Теодор Симеонов и Калоян Каменов. Почетното попадение за „Балкан“ вкара Мариян Марков.

Във финалната среща „Ботев“ (Враца) бе по-класният отбор и логично спечели с класическото 3:0, вдигайки и шампионската купа. Теослав Божидаров вкара два гола, а веднъж се разписа Цветалин Истратиев.

Отборите, класирали се на първите три места, получиха купи, медали и грамоти, а тимът, завършил на четвърто място - грамота. За всички състави бяха осигурени и по две футболни топки.

Организаторите бяха подготвили и пет индивидуални награди. За „Най-добър вратар“ бе избран Марко Цибров от „Атлетик“ (Козлодуй). Отличието за „Най-добър защитник“ грабна Марчело Атанасов от „Локомотив“ (Мездра). Футболистът на шампионите от „Ботев“ (Враца) – Виктор Павлов бе избран за „Най-добър играч“, а неговият съотборник – Теослав Божидаров стана„Голмайстор“ на турнира с две попадение. Наградата за феърплей получи Мариян Марков от „Балкан“ (Ботевград).

Гости на събитието бяха дъщерите на Семко Горанов – Татяна и Галина, заместник-кметът на община Мездра – Нели Минева, общинският съветник – Георги Валентинов и бившият заместник председател на Народното събрание – Явор Хайтов.