Още в 5-та мин. домакините откриха резултата след автогол на Гонсало Виейра, окйто опита да изчисти топката след центриране на Яник Вилдсхут.

В 37-ата минута "червените" удвоиха аванса си. Федерико Варела отмъкна топката малко пред наказателното поле на врачани и подаде към влезлия преди малко Радослав Живков. Той от своя страна напредна и върна към Варела, който вече бе нахлул в наказателното поле. Полузащитникът пое обезпокояван кълбото и от около точката за изпълнение на дузпа отбеляза за 2:0.

Секунди преди края на първата част "червените" направиха резултата класически. Отново доброто взаимодействие между Радослав Живков и Федерико Варела даде резултат, като този път към разиграването се включи и Жоан Баи. Седмицата на ЦСКА - София успя да изведе с хубав пас Живков, който отново по земя върна към Варела. Полузащитникът успя да реализира второто си попадение в мача от сходна позиция, като при първия си гол, и да покачи до 3:0.

10 минути по-късно "червените" получиха правото да изпълнят пряк свободен удар. Греъм Кери центрира към Вальо Антов, който се появи през втората част, но защитникът на столичани не успя да насочи добре топката.

В 71-ата минута Варела оформи своя хеттрик. Младият Асен Дончев центрира към наказателното поле на Ботев. Жеферсон пропусна топката, но зад него Варела успя да отправи удар с глава, с който да вкара кълбото във вратата на появилия се като резерва Дамян Дамянов - 4:0.

9 минути преди края на редовното време Греъм Кери опита удар от границата на наказателното поле, но вратарят на "зелените" изби.

В този мач за Ботев /Вр/ започнаха следните играчи: Красимир Костов, Йоан Бауренски, Илия Миланов, Никола Гивов, Мартин Николов, Никола Колев, Антонио Георгиев, Юлиян Ненов, Виктор Василев, Дориан Бабунски и Гонсало Виера.

По-късно в игра се появиха: Дамян Дамянов, Костадин Ничев, Тодор Георгиев, Йордан Желев, Чавдар Ивайлов, Красимир Тодоров, Мирослав Маринов, Валери Христов, Станислав Петков, Серджио Силва, Христо Георгиев.

Източник: bnr.bg/vidin