Още в началото на двубоя „жълто-зелените“ поведоха с 3:0 и подсказаха, че ще се борят за победа. В играта им имаше хъс, бързина и точност в завършващия удар. Постепенно разликата нарасна до 8 гола и на почивката добричлии се оттеглиха с резултата 21:13.

Гостите опитаха да стопят разликата, но добрата защита на домакините и бързите контри не позволиха това да се случи. В играта на „железничарите“ липсваше бързина и концентрация и закономерно головата разлика набъбна до 40:15.

През втората част 16-годишният Йордан Николов отбеляза 7 гола, за да се стигне до категоричната победа с 15 гола разлика.

Това е първа победа за „Добруджа“ през това първенство и общо втора за сезона след тази срещу „Левски“ за купата.

"Локомотив" остава на предпоследна позиция с 4 точки и голова разлика 414:486.