В състава на „Локомотив“ липсваха основни и опитни играчи като Николай Ганчев, Васислав Димитров, наказаният Гроздан Илиев и голмайсторите Ивайло Златев и Лионел Матадос.

Първата част премина в сравнително добро темпо, но и двата отбора не показаха нищо интересно. Играта бе съсредоточена предимно в центъра на терена, като и двете единайсеторки се опитваха с далечни пасове да създадат голови ситуации. В действията им липсваше острота и точност, а атаките към двете врати бяха парирани още преди да стигнат до наказателното поле и пред двете врати.

Едва в даденото от съдията 2-мин. продължение, домакините създадоха първата голова опасност пред стража на „Партизан“. Пл. Венелинов получи пас отляво, напредна, преодоля няколко защитници, но ударът му мина на сантиметри от десния стълб на гостите. Така полувремето завърши при нулево равенство, след като 45 м нито един от съперниците не отправи точен удар в очертанията на вратата.

Второто полувреме „червено-черните“ излязоха по-мотивирани, но в играта им имаше отново много брак. Гостите отговориха с по-агресивна игра и по-дълго владеене на топката. В 50-а мин пред вратата на Дяков се заформи здраво меле, но бранителите в „червено-черно“ успяха да неутрализират набезите на„партизаните“.

В 58 м. след бърза контраатака Митко Красимиров пусна дълъг пас надясно към Стоян Иванов, той преодоля двама защитници и след двойно подаване с Пл. Валериев, изпрати топката в мрежата на гостите за 1:0. Попадението окрили мездренчани и те се втурнаха да търсят втори гол, но срещнаха остра съпротива от страна на съперника.

Червенобрежчани вдигнаха оборотите и натиснаха здраво за възстановяване на равенството. В последвалите 4-5 мин. те окупираха полето пред Дяков, но така и не успяха да отбележат.

В оставащите 10-на минути домакините отпаднаха физически, но продължаваха да пазят крехката си преднина, а гостите не спираха да ги притискат. Така в добавеното от рефера двеминутно продължение, при една не особено опасна атака, гостите успяха да стигнат до равенството чрез влезлия в игра Ангел Русев.

Отборът от Мездра ще зимува на 13 място с 13 точки и отрицателна голова разлика 16- 27.

Наставникът на „Локомотив“ Николай Нинов заложи на следния състав: Кр. Дяков, Т. Костадинов, В. Валериев, Г. Петров (к), М. Кусев, М. Красимиров, П. Петков, Пл. Венелинов, Н. Генов (90-В. Митрински), Ст. Иванов, Паоло Петков( 90-Ст. Доков)

„Партизан“( Ч.бр): Ст. Антонов, Г. Великов(к), М. Иванов, Б. Иванов, Л. Иванов, Д. Димитров, Ал. Пенев, Тих. Дамянов, К. Тодоров, М. Стоянов, Хр. Димов