В конкуренцията на 22 състезателки от страната и чужбина Милица пробяга 8.8-километровата дистанция за 32:54 мин., което не само най-добро време при дамите, но и шести резултат при двата пола. На около минута след нея финишира Маринела Нинева (Локомотив - Дряново) с 33:53 мин., а трета се нареди нейната съотборничка Елена Димитрова с 36:35 мин.

Победител при мъжете, където на старт застанаха 46 атлети, стана представителят на Уганда Исмаил Сенанджи с 29:39 мин. Само на 11 секунди след него сребърния медал заслужи новото попълнение на Атлет - Мездра Мирослав Спасов с 29:50 мин. Призовата тройка допълни Сава Тодоров (Дунав - Русе) с 30:55 мин.

По традиция награждаването на призьорите се състоя в пещерата „Проходна“ в околностите на село Карлуково. Отличията връчиха заместник-кметът на община Луковит Георги Георгиев и Антон Бонов, координатор на БФЛА и организатор на „Рън България“.

Следващият шосеен пробег от веригата „Рън България 2020“ е на 20 август в Цариброд, Република Сърбия (10 км), а останалите три състезания са на 23 август в Поморие (10 км), на 5 септември в Пазарджик (5.3 км) и на 22 септември в Студентски град, София (5.22 км).

Снимки: Владимир Иванов, sportal.bg