© Sportal.bg

Двата състава изиграха равностойна първа четвърт, но през втората част домакините постепенно овладяха инициативата и водеха с 44:40 след първото полувреме. Последва много слаба трета част за Берое, чийто състезателки отбелязаха само 6 точки за 10 минути игра срещу 19 за Монтана 2003 и изостанаха с 46:63 преди последния период. В заключителните 10 минути преднината на домакините достигна 20 точки.

Тая Робинсън се отличи с 30 точки, 4 борби и 4 асистенции за успеха на Монтана 2003, а Янина Тодорова допринесе с „дабъл-дабъл“ от 18 точки и 11 борби. Микаела Дамянова се включи с 15 точки и 9 борби.

Най-резултатна за Берое беше Николина Зубач с 14 точки и 7 борби.

В следващия кръг тимът на Берое ще приеме Локомотив София в Стара Загора на 4 март, а на 9 март Монтана 2003 посреща Рилски спортист. Преди това Монтана 2003 ще гостува на босненския Орлови на 6 март в последния си мач от Суперлигата на Адриатическата лига за жени.

Източник: sportal.bg