Домакините започнаха силно мача - с пропуск на Тони Тасев. Гостите отговориха с опасен удар от фаул на Доминик Янков в 25-ата мин., при който топката облиза напречната греда. Две минути по-късно Лъчезар Ковачев задържа с ръце в наказателното поле неуморимия Тасев и потърпевшият изпълни точно отсъдената дузпа. В 34-ата мин. Йордан Йорданов засече с глава центриране от дясно от корнер, но вратарят Даниел Наумов изби. 2:0 направи в 38-ата мин. Атанас Илиев. Тогава той завърши с безпощаден удар образцова атака, започната от Тасев и продължила през Николай Цветков-Демона, който свали с гърди на Илиев и той не остави никакъв шанс на Наумов. Това е четвърти гол от началото на сезона за централния нападател на монтанци, с който той излезе начело при топ стрелците.

След почивката домакините за кратко отстъпиха инициативата на своя съперник и Доминик Янков и Денислав Александров бяха близо до отбелязване на почетен гол. В първия случай Янков стреля над вратата, а при вторият вратарят Ивайло Василев изби в корнер силния шут на Александров. Пропуски за Монтана пък направиха Атанас Илиев и Владислав Мисяк. Заради наказание старши треньорът на монтанци Ферарио Спасов изгледа мача сред зрителите, а наставления от пистата даваше помощникът му Светлан Кондев.

Монтана - Лудогорец II 2:0

Монтана: Ивайло Василев, Даниел Георгиев, Иван Михов-кап., Галин Ташев, Стефан Цонков, Йордан Йорданов, Сергей Георгиев, Айкут Рамадан (65-Димитър Георгиев), Атанас Илиев (73-Димитър Илиев), Николай Цветков, Тони Тасев (78-Владислав Мисяк). Треньор: Светлан Кондев.

Лудогорец II: Даниел Наумов, Илкер Будинов, Преслав Петров, Лъчезар Ковачев, Сердан Юсуфов, Олег Димитров-кап., Ерол Дост (67-Стефан Методиев), Доминик Янков, Иван Йорданов (78-Георги Стоянов), Денислав Александров, Мартин Милков (59-Адриан Димитров). Треньор: Радослав Здравков.

Голмайстори: 1:0 Тони Тасев (27-дузпа), 2:0 Атанас Илиев (38).

Главен съдия: Иван Иванов.

Асистенти: Георги Георгиев, Николай Попниколов.

Жълти картони: Тони Тасев, Айкут Рамадан (Монтана); Лъчезар Ковачев, Стефан Методиев (Лудогорец II).

Стадион "Огоста” - Монтана - 800 зрители.