В 31-ата мин. Стивън Петков откри резултата, след като засече с глава центриране от корнер на Фернандо да Силва. Гостите можеха да изравнят малко след това, но ударът на Даниел Кутев премина над напречната греда.

В първата си атака след почивката Фернандо пропусна да покачи, изпращайки топката в гредата, а в 62-ата мин. асистира на Сергей Георгиев за 2:0. В 70-ата мин. резултатът стана класически. Христос Контохристос центрира от ляво и Стивън Петков с глава изпрати топката за трети път в мрежата на Георги Георгиев.

В последната минута на редовното време Омар Косоко изпрати топката в напречната греда.

В третата минута на добавеното време Ботев стигна до почетен гол, вкара го Жоао Пауло с неспасяем шут от границата на наказателното поле.

Монтана - Ботев (Пловдив) 3:1

Монтана: Христо Иванов-кап., 23. Гийерме да Соуса-Шоко, 3. Иван Михов, 14. Христос Контохристос, 29. Диарасоуба Бамба (56-19. Юлиян Чапаев), 25. Костадин Дяков, 10.Петър Атанасов (81-7. Даниел Генов), 8. Георги Коруджиев, 16. Стивън Петков (87-28. Маркос Маркиньос), 22. Сергей Георгиев, 24. Фернандо да Силва. Треньор: Атанас Джамбазки.

Ботев: 22. Георги Георгиев, 18. Радослав Терзиев, 6. Даниел Златков, 16. Стенио (64-14. Меледже Омнебес), 25. Крум Стоянов, 10. Серкан Юсеин, 71. Милен Кикарин (80-19. Здравко Дерменов), 88. Даниел Кутев, 37. Жоао Пауло, 20. Омар Косоко, 73. Иван Стоянов-кап. (60-45. Наско Милев). Треньор: Иван Ценов-Белия.

Голмайстори: 1:0 Стивън Петков (31), 2:0 Сергей Георгиев (57), 3:0 Стивън Петков (70), 3:1 Жоао Пауло (90+3).

Главен съдия: Петър Доровски.

Асистенти: Георги Славов, Георги Георгиев.

Допълнителни асистенти: Ангел Ангелов, Мартин Стоименов.

Четвърти съдия: Димитър Русев.

Жълти картони: Георги Коруджиев (Монтана); Серкан Юсеин, Меледже Омнебес (Ботев).