Домакините започнаха със самочувствие и спечелиха с лекота първия гейм с 25:20 точки. Вторият тръгна добре за гостите, които поведоха с 13:6. Точно тогава една безнадеждна топка бе спасена с крак и Монтана направи силна серия, успя да изравни - 17:17, и дори да поведе с 20:19. При 23:23 монтанчани сгрешиха, а след това съдиите не видяха докосване на мрежата от състезател на ЦСКА, които стигнаха до успех с 25:23. "Червените” се възползваха от психологическото си предимство и взеха следващите два гейма, а с това и срещата. Минчо Минчев отбеляза 17 точки за Монтана. С 23 точки Смилен Мляков бе най-резултатен за победителите.

Монтана - ЦСКА 1:3 (25:20, 23:25, 15:25, 18:28)

Монтана: Златко Кьосев 11, Борис Наков 13, Александър Симеонов (кап) 6, Минчо Минчев 17, Делчо Раев 3, Николай Къртев 3, Добромир Иванов-либеро (Александру Захар, Леон Тончев). Треньор: Даниел Пеев.

ЦСКА: Христо Цветанов 17, Яни Георгиев 13, Ивайло Стефанов (кап.) 7, Красимир Георгиев 10, Смилен Мляков 23, Владимир Станков 5, Мартин Божилов-либеро. Треньор: Сашо Попов.

Съдии: Добромир Добрев, Илиян Георгиев.