Снощи местният Огоста надви с 8:7 Септември (Гложене) в голов екшън, завършил с дузпи. В 90-те минути съперниците си вкараха по 3 гола. Първото полувреме беше за домакините, които създадоха доста голови положения, от които реализираха две, чрез Пламен Първанов и Илиян Ценов. След почивката гостите имаха превес. Те намалиха на 2:1, но Момчил Манчев вкара трето попадение за Огоста. Футболистите на Септември не се отказаха и след като реализираха втори гол, в последните секунди вкараха и дузпа за 3:3.

При изпълненията от бялата точка за тима от Хайредин точни бяха всички изпълнители – Иван Иванов, Александър Александров, Момчил Манчев, Милен Младенов и Пламен Първанов. Четирима вкараха за Гложене, но пропуска на един изпълнител се оказа фатален.

По същия сценарий, ден по-рано се разигра и другия полуфинал, в който Локомотив (Мездра) елиминира в Роман местния Искър със 7:6 след дузпи.

Източник: sportal.bg