От своя страна ръстът в продажбите на смартфоните, които позволяват безбройните услуги на интернет, е с ниските 2%. Една от причините за тази тенденция е в това, че уморилите се от социалните мрежи клиенти искат да се изолират от целодневния достъп до тях. „Просто ме дразнеше факта, че постоянно бях в него [телефона]. Постоянно се намирате или в страницата на Facebook, или на Instagram. И колкото по-често го правите, толкова повече ви се струва, че това ви е необходимо“, разказа пред камера лондончанката Мери Ърскин, която решила да си купи „античен“ мобифон.

Британски психолози предупреждават, че при редица ползватели на смартфони при прекалено честото използване на апаратите се развива истинска зависимост от техните приложения, което е характерен синдром, подобен на този при наркотичната зависимост. Според последните данни от изследвания на британския медиен регулатор "Офком", една пета от пълнолетните жители на Великобритания прекарват в интернет повече от 40 часа седмично и мнозинството от тях се смятат за зависими от своите телефони, таблети, компютри.

Развитието на съвременните технологии кардинално промени всекидневния живот на британците, които сега средно на 12 минути поглеждат електронните си устройства. В момента 64% от анкетираните са казали, че не могат да си представят живот без съществуване на глобалната мрежа.


Източник actualno.com