Решаваща роля за успеха на домакините бе силният им сервис и доброто посрещане. Гостите изглеждаха смутени и успяха да загатнат са своя потенциал единствено в третия гейм, в който след като изоставаха с 4 точки съумяха да съхранят преднината на своя съперник само на една точка 22-23, но не намериха сили за нещо повече. Златко Кьосев единствен бе на ниво през целия мач за българския отбор и завърши с 10 точки и 67 % позитивно посрещане.

Най-резултатният състезател на Монтана в родното ни първенство Кирил Клетс бе далеч от играта си, като отбеляза едва 8 точки и 35 процента успеваемост в атака.

За Малие естонецът Оливер Вено се отличи с 21 точки, с които стана и топреализатор на двубоя.

Реваншът в зала "Младост” е на 27 февруари от 18:00 часа. Там възпитаниците на треньора Даниел Пеев ще трябва да преследват победа с 3:0 или 3:1 и да го докарат до златен гейм.

Малие Мили Пиянго - Монтана (25:20, 25:18, 25:22)

Малие Мили Пиянго: Гьоргиев 6, Юсел 9, Вено 21, Кайхан 6, Станкович 9, Гюнеш 5 (Токгьоз-либеро).

Монтана: Златко Кьосев 10, Иван Латунов 9, Константин Абаев 2, Аспарух Аспарухов 6, Борис Наков 5, Кирил Клетс 8 (Георги Михалев-3, Мартин Пенев 1, Добромир Иванов-либеро).

Съдии: Райхард (Холандия), Тубилов (Русия).

Зала: "Спортен комплекс "Бешкент” - Анкара - 1100 зрители.