Първото полувреме не се запомни с нищо интересно, за сметка на второто, което беше далеч по-стойностно. Гостите изпуснаха да открият резултата в 54-ата минута на мача, когато Георги Мирянов засече над напречната греда центриране на влезлия като резерва Добромир Бонев. Минута по-късно Литекс поведе чрез Томислав Йорданов, който си спря топката на гърди, обърна се и я изпрати в левия ъгъл за 0:1.

В 74-ата минута Николай Дичев засече центриране от корнер на Евгени Игнатов, но ударът му премина над вратата. Шест минути по-късно Денислав Мицаков фаулира в наказателното поле Игнатов, а Дичев вкара отсъдената дузпа и възстанови равенството - 1:1. В 87-ата минута Бонев можеше да донесе победата за гостите, но от близо стреля покрай десния страничен стълб.

След този частичен успех у дома Кариана (Ерден) продължава да заема предпоследното, 15-о място във временното класиране с актив от 16 точки, а Литекс (Ловеч) е пети с 29 пункта.

Кариана (Ерден) - Литекс (Ловеч) 1:1

Кариана: Павел Станев, Ангел Цолов (75 мин. Георги Илиев), Цветко Иванов, Стоян Предев, Николай Дичев, Николай Николов, Ивелин Илиев (56 мин. Евгени Игнатов), Владимир Мичев, Димитър Георгиев, Цветомир Тодоров, Ангел Бастунов (59 мин. Лионел Матадос). Треньор: Веселин Великов.

Литекс: Петър Петров, Денислав Мицаков, Патко Ганев, Пламен Николов-кап., Никола Борисов, Георги Мирянов, Илиян Капитанов, Николай Янков (46 мин. Добромир Бонев), Иван Митрев, Иван Иванов (89 мин. Радослав Живков), Тонислав Йорданов. Треньор: Живко Желев.

Голмайстори: 0:1 Томислав Йорданов (55 мин.), 1:1 Николай Дичев (80 мин. - дузпа).

Главен съдия: Стефан Павлов.

Асистенти: Стефан Делчев, Васил Шавов.

Жълти картони: Ангел Цолов, Николай Дичев (Кариана); Никола Борисов, Илиян Капитанов (Литекс).

Стадион "Кариана" - Ерден: 100 зрители.