СКЛА „Митко Ценов Рънинг Тийм” бе представен от Митко Ценов и Иван Андреев. От другия мездренски клуб - „Атлет”, участие взеха четирима бегачи – Иво Балабанов, Мирослав Спасов, Александър Василев и Таня Димитрова.

В дисциплината 1 500 метра при мъжете титлата спечели състезателят на СК „Атлет” (Мездра) – Иво Балабанов. Той пробяга разстоянието за 3:57:31 минути. Неговите съотборници Мирослав Спасов (4:12:35) и Александър Василев (4:15:64) завършиха съответно на 10-то и 12-то място.

В същата дисциплина при жените победител стана Лиляна Георгиева от СК „Актив 2013” (Пловдив). Мездренската представителка – Таня Димитрова, финишира на 6-то място, с време 4:56:77 минути.

Един от топ атлетите на Мездра – Митко Ценов триумфира на 3000 м, с резултат 8:30:27 минути, като почти през цялото време беше без конкуренция. Единственият му опонент бе Йоло Николов, който се състезава за „Орхание” (Ботевград), завършвайки втори за 9:33:17.

В най-дългата дистанция от 5000 метра, шампион стана Иво Балабанов, с време 14:45:09 минути. Втори се класира Стоян Владков, а на трето - Йоло Николов. Останалите атлети от Мездра – Иван Андреев, Мирослав Спасов и Александър Василев финишираха съответно пети, осми и десети.

В същата дисциплина, но при жените, Таня Димитрова от СК „Атлет” се класира на пето място.

Ден преди надпреварата при мъжете и жените, на стадион „Ивайло” се проведе и шампионат за момичета и момчета под 14 г. В него участваха четирима състезатели на СК „Атлет”. В многобоя при момчетата Светлин Стоянов се класира на 18-то място, Юлиян Петков на 41-во, а при момичетата Сияна Митова зае 129-то място, а Деница Ценова – 134-то.