Двубоят започна двуостро, като футболистите и на двата отбора се хвърлиха мъжки в битката. Резултатът бе открит в 22-ата минута, когато Никола Гавов намери непокрит в наказателното поле Атанас Илиев и голмайсторът на Монтана изпрати топката в горния десен ъгъл за 1:0.

В 36-ата минута Тони Тасев покачи на 2:0. Тогава отново след атака през центъра Николай Цветков-Демона изведе Тасев сам срещу вратаря Стамен Бояджиев и сърцатият нападател не сгреши. В последната минута на първото полувреме Гавов бе близо до отбелязването на трети гол, но стреля в аут.

След почивката картината на терена не се промени. В 62-ата минута далечен шут на Цветков срещна лявата греда. Малко след това Сергей Георгиев проби отдясно и намери непокрит Атанас Илиев, но той от близо изпрати топката над вратата.

В добавеното време за неволна игра с ръка на Йордан Йорданов главният съдия Ивелин Занев отсъди дузпа, която Николай Дичев превърна в гол.

Монтана 1921 - Кариана (Ерден) 2:1 (2:0)

Монтана 1921: Марин Орлинов, Даниел Георгиев, Иван Михов (кап.), Галин Ташев, Владимир Айтов, Никола Гавов (60-Димитър Илиев), Сергей Георгиев, Йордан Йорданов, Атанас Илиев (81-Димитър Георгиев), Николай Цветков, Тони Тасев (86-Владислав Мисяк). Треньор: Ферарио Спасов.

Кариана (Ерден): Стамен Бояджиев, Ангел Цолов, Николай Дичев, Цветко Иванов, Николай Николов, Стоян Предев, Деян Иванов, Владимир Мичев (кап.), Кристиян Димитров (49-Ангел Русев), Цветомир Тодоров (72-Християн Илиев), Ивелин Илиев (79-Леонел Матадос). Треньор: Веселин Великов.

Голмайстори: 1:0 Атанас Илиев (22 мин.), 2:0 Тони Тасев (36 мин.), 2:1 Николай Дичев (90+3 мин. - дузпа).

Главен съдия: Ивелин Занев.

Асистенти: Светослав Стойчев, Теодор Петров.

Жълти картони: Николай Цветков, Атанас Илиев (Монтана); Кристиян Димитров, Николай Николов (Кариана).

Стадион "Огоста" - гр. Монтана: 1 000 зрители.