В надпреварата клуб „Анелия“ участва с пет отбора – ДМВ до 10г. в ансамбъл, ДМВ в ансамбъл, ДСВ в ансамбъл, ДСВ в дует и ансамбъл жени. Главен съдия на състезанието бе Валя Маркова от Мездра, неин помощник бе Светлана Куюмджиева, а главен секретар на надпреварата - Ели Докузанова.

Състезателната част стартира с малките грации. В Двореца на културата и спорта "Васил Левски" участие взеха общо 38 клуба от цялата страна. Шампион в многобоя при ансамблите ДМВ до 10г. стана „Теа спорт 2018“, втори и трети се наредиха „Левски-Триадица – 1 и „Академик“.Гимнастичките от Мездра заеха 22-то място с оценка 27.600.

Надпреварата при девойките младша възраст, за 4-6 гимнастички, приключи със съчетания с топки. Участие взеха 24 клуба от страната. За многобоя се сумират оценките от двете изигравания. В топ три се класираха грациите от „Тракия“, „Алегро“ и „Академик“. Клуб „Анелия“ зае 19-то място.

Във втория ден Държавното първенство продължи с многобоя при жените. В тази категория участваха шест клуба, а оценките от двете съчетания се сумират.

Битката бе оспорвана като мездренските грации бяха безпогрешни при второто си излизане. Въпреки доброто си представяне те останаха на четвъртото място, след като ансамбълът на „Пирин“ (Благоевград) получи по-висока обща оценка и измести клуб „Анелия“ от третото място.

Първи се класираха безапелационни гимнастичките от „Тракия“, а второто място заеха грациите от „Левски“.

Със съчетания с бухалки, при девойките старша възраст, завърши Държавното първенство. На почетната стълбичка се качиха клубовете „Нюанс-НСА“, „Теа спорт 2008“ и вторият отбор на „Розова долина“. Мездренските грации получиха оценка 14.600, заемайки 18-то място в крайното класиране.

При висока конкуренция премина и надпреварата при ансамблите с 5 бухалки. Шампионки станаха момичетата от „Черноморец“, втори и трети се наредиха „Левски-Триадица“ и „Алегро“. Клуб „Анелия“ се класира на 13-то място.

Следващата надпревара, в която ще участват грациите от Мездра, е Държавното първенство в София. То ще се проведе през септември.